Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Jak jsou na tom týmy

 Buksa/Ados KTM Team

Největší kandidát na titul MX1 Martin Michek byl po Vranově se svým výkonem moc spokojený. Jeho zdravotní stav a problémy se zády se lepší, ale stále ještě dochází na fyzioterapie. Minulý týden si z Rakouska odvezl tučné prize money, porazil Smítku a na boje v Opatově je dobře připravený.

Vranovský závod se Sulivanu Jaulinovi nepovedl, tak jak by si přál. Sice bodový náskok na soupeře navýšil, ale celý závod ho trápilo virové onemocnění a na výsledku druhé jízdy se to podepsalo. Bence Szvoboda se stále trápí se zraněním kolene a zad. S kolenem musí po sezóně na operaci vazů a vyhřezlá plotýnka mu při jízdě také nepomáhá. Nicméně menší náplastí za protrpěné závody je to, že se stal minulý víkend již podeváté ve své kariéře mistrem Maďarska.

Velikou smůlu si tuto sezónu vybírá Jana Antošová, která si po pádu v tréninku zlomila malíček. Pád byl o to smolnější, že za něj až tak nemohla. Trať jí z ničeho nic překřížil zajíc a střetu už se nevyhnula. Letos už tedy na závody nepojede a titul bohužel nezíská.

 

bar

 

Orion Racing Team

Seriál MMČR zavítal do domácího kraje týmu Orion racing, kde na trati v Opatově jeho svěřenci již závodili. „Petr Bartoš se po drobném zranění dává opět dopořádku a na slovenském mistrovství se dostává znovu do formy. Ztráta na třetího Romančíka není velká a věříme, že by Petr mohl o třetí místo zabojovat,“ prozrazuje manažer Petr Kovář.

„Jonáš Nedvěd měl po zranění těžký první závod a v Opatově doufáme, že bude bojovat kolem desátého místa. Konkurence v MX2 je opravdu našlapaná a není jednoduché zajet dobrý výsledek,“ doplňuje Kovář.

Jana Zdeňková má stále potíže s rukama a po injekcích by již měla být schopna zajet svůj standardní výsledek. Ivan Černý je vlastně nejlepším veteránem, pokud nepočítáme Martina Žeravu. Černý dokázal vyhrát rozjížďku Veteránů, což se dva roky nepovedlo nikomu jinému než právě Žeravovi. Průběžně se Černý drží na druhém místě.

 

Team MAX2

Jaromír Romančík nemá poslední dobou závodnické štěstí a několik rozjížděk doslova protrpěl. I přesto se však dokázal vrátit na třetí místo průběžného pořadí před Petra Bartoše. Lépe se mu daří na enduru, kde si minulý víkend na MMČR v Bílině dojel pro mistrovský titul. Gratulujeme.

V MX1 na startu neuvidíme Davida Čermáka, který měl ve Vranově hned na startovní rovině pád a zlomeninou ruky předčasně ukončil sezónu. Naopak zpátky se vrátil David Kosmák. Ten se rval s přemnoženými bakteriemi v plicích, a když to vypadalo, že může zahájit trénink, krevní hodnoty se mu opět zvýšily a musel přestat. Vypadá to, že je konečně na nejlepší cestě k uzdravení.

 

BV racing

Rudolf Weschta podává celou sezónu velmi konstantní výsledky a občas se dokáže objevit na bedně. V každém závodě se pohybuje kolem TOP 5 a průběžně je také na pátém místě. O tři příčky za ním, tedy na osmém místě, je průběžně František Smola, který podal ve Vranově nenápadný výkon a dojel si pro 6. a 7. místo. Minulý závod byl naopak hodně vidět Michal Bárta, jelikož jeho whipů a scrubů si nešlo nevšimnout.

 

HT Group Racing Team

Dres HT Group nosil ve Vranově Slovinec Aljoša Molnár, startující ve třídě MX1. S týmem byl však domluven jen na Vranov a jinde ho už neuvidíme. Stejně tak neuvidíme v dresu HT Group Sebastiana Tökolyho v MX2. Patrik Liška (MX1) je stále zraněný a do konce sezony se na motorce neukáže. Zraněná je i Tereza Hromková, která je po operaci palce a na startu tedy budou jen dvě zástupkyně, Ewa Biskupská a Natálie Bartková.

 

smit

 

Hulho Racing Team

Petr Smítka se po dlouhém rozhodování, kdy více jak polovinu sezóny tvrdil, že kvůli termínové kolizi do Opatova nepojede, v poslední moment dohodl se svým německým týmem, že dostane možnost bojovat dál o titul mistra republiky. Mimo Smítky se na startu můžeme těšit i na několik jezdců ze zahraničního týmu Cofain racing team.

 

KRTZ s.r.o.

Po zranění Marka Sukupa má tým zastoupení pouze ve třídě MX2. Tam se nejlépe daří Tomáši Šimkovi, který dokázal minulý závod vyhrát. V průběžném pořadí je na čtvrtém místě a jeho výsledky pod vedením Jirky Čepeláka se výrazně lepší. Milan Špičák na své domácí trati zazářil v první jízdě, kde dojel po heroickém výkonu druhý. Štěstí při něm už nezůstalo na druhou jízdu a po špatném startu měl pád. V cíli ho čekalo 8. místo a průběžně je pátý.

 

Yamaha Čepelák Racing Team

Tým složený z jezdců, kteří minulý rok jezdili krajské přebory, se začíná krásně rozjíždět. Výsledky jdou nahoru a pro Marka Pospíšila je dobrá kvalifikace již standardem. V závodě se stabilně pohybuje kolem 30. místa. Na body si zatím sáhl pouze v Kaplici, ale lepší výsledky jsou ještě před ním. Lukáš Blažek v MX1 je průběžně 31.

Markéta Ehlová byla ve Vranově hodně vidět, jelikož i na malém dvoutaktu dokázala být obě jízdy po startu v TOP5. Celkově jí dobrý start vynesl na 8. místo a 10. průběžně. Viktorii Kellerové se daří ještě o něco lépe a průběžně je na šestém místě. Před ní je Hromková, která již nepojede, a tak by se mohla posunout vzhůru.

 

Motosport Chýnov

Situaci u Jihočechů shrnul manažer týmu Evžen Zadražil: „Závod na nové trati MMČR v Opatově bude pro většinu jezdců našeho týmu premiérou. Ohlasy jsem ale na tuto trať slyšel dobré, tak se už těším. Na posledním závodě ve Vranově nám udělal radost druhým místem Jiří Pach, který se dostal na průběžnou třetí příčku třídy Veterán a chybět nebude ani v Opatově. Ve startovním poli této třídy ho doplní Zdeněk Svoboda, který se vrací po zranění. Ve třídě WMX se představí stabilní účastnice seriálu Julia Schrenk a dále mladé závodnice Daniela Krejčová, Elena Kapsamer a Sarah Schnelzer. Posledně jmenovaná, čerstvě šestnáctiletá závodnice, se ve Vranově blýskla se svou dvoutaktní stopětadvacítkou čtvrtým místem ve druhé jízdě. Není vyloučeno, že se operativně neobjeví některý z našich týmových jezdců na startu třídy MX1.“