Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Týmové reporty

BUKSA/ADOS KTM TEAM

Loni se stal nejúspěšnějším BUKSA/ADOS KTM team, když získal tituly v obou hlavních třídách. Domlouvání jezdců ale nebylo vůbec jednoduché a soupiska se definitivně uzavřela teprve minulý týden. Nakonec jede tým ve stejném složení: MX1 Martin Michek a Florent Richier, MX2 Sulivan Jaulin a Bence Szvoboda, no a Ženy Jana Antošová.

Martin Michek má již odjeto několik závodů mistrovství Evropy EMX OPEN: „Na Evropě se každý závod sešla pěkná konkurence, závodil jsem například i proti Timu Gajserovi (MXGP), což byla dobrá příprava. Nyní mám za sebou tři závody a průběžně jsem v čele šampionátu,“ komentuje Michek svoji přípravu. Jak již bylo zmíněno, Florenta Richiera v Pacově na startu neuvidíme. Tím pádem mu budou chybět body do seriálu a zisk titulu se mu hned v úvodu vzdálil. Sulivan Jaulin strávil několik zimních víkendů v superkrosových halách a jakmile začalo přát počasí venkovnímu ježdění, trénoval buď doma na jihu Francie, nebo na německých tratích blízko bydliště své přítelkyně Lisy. Jeho cílem je samozřejmě obhajoba titulu MX2.

 

bartos orion

 

Orion racing team

Má pro sezónu jasnou představu: „Byli bychom velice rádi, kdyby se nám povedlo mít v každé třídě jezdce v TOP 10,“ vysvětluje manažer Petr Kovář. V MX1 je jasné, že zůstává legendární Petr Bartoš, který ovšem vyměnil svoji KTM 350 za větší obsah 450. Bartoš má letos za sebou tři z osmi závodů mistrovství Evropy EMX OPEN, kde je zatím na druhém místě hned za Martinem Michkem.

Ve třídě MX2 zůstal Jonáš Nedvěd: „S Jonášem jsme velmi spokojení, loni to byl v mistráku třetí nejlepší Čech a kdyby se mu letos povedlo být v TOP 5, bylo by to senzační. Navíc Jonáš jako jeden z mála ještě studuje vysokou školu, takže jsme rádi, že máme závodníky, kteří zvládnou obojí,“ dodává Petr Kovář. V Ženách pojede Jana Zdeňková a Andrea Kloubková, která je v týmu nováčkem.

 

HT Group Racing Team

Milana Špičáka v MX2 nahradí slovenský jezdec Sebastian Tökely, který loni při vynechání prvního závodu skončil na 15. místě. Druhým jezdcem MX2 bude Dominik Ebensteiner. Patrik Liška bude zástupcem ve třídě MX1, kde se loni na prvním závodě skvěle předvedl, ale při tréninku na druhý závod si přetrhal vazy v rameni a sezóna pro něj skončila. Ženy už definitivně opustila Lucie Simonová a na týmovou jedničku je tak pasována Tereza Hromková, kterou doplní nově Natálie Bartková a Polka Ewa Stabla.

 

BV racing

Jede v téměř stejné sestavě jako loni. V MX1 je připravený Rudolf Weschta a na kontě už má rozjetí na závodech ADAC v Německu. Franta Smola stále ještě bojuje s loňským zraněním ruky, které se ozvalo na závodě krajského přeboru právě v Pacově. „V jednom z pacovských sjezdů mi na dírách spadla ruka z řídítka a měl jsem kvůli tomu pád. Byl jsem hned na několika vyšetřeních, ale jestli pojedu Pacov bohužel teď ještě nevím,“ komentuje Franta Smola. Po loňské zkušenosti s „malou“ motorkou tým v MX1 doplní Michal Bárta a v MX2 pojede David Soldát.

 

Team MAX2

Jaromír Romančík (MX1), už má za sebou úspěšné dva závody ME v enduru a neméně dobře mu to jde i na motokrosu, kde má odjetý první závod ADAC v Drehně. „Seriál ME v enduru objedu snad celý, v dvou prvních závodech jsem na testech hodně padal, takže výsledky by mohly být i lepší. Můj cíl je ale zůstat po celou sezónu zdravý a zajet konečně dobrý výsledek na MMČR,“ komentuje Jára Romančík. Jezdecká základna jinak zůstala stejná, tzn. MX1 Ondřej Brendl, David Kosmák, David Čermák a Miloslav Rožec. Čermák přesedlal na „velkou“ a tak v MX2 letos nikdo nereprezentuje. V Ženách se po zranění, zlomenina stehenní kosti, vrací Nikola Hošková.

 

sukup krtz

 

KRTZ

Tým se rozrostl o Milana Špičáka (MX2), který přesedlal z Hondy na Husqvarnu FC250. Ve třídě MX2 ho doplní osvědčený závodník Tomáš Šimko. O titul v MX1 se letos porve Marek Sukup: „Zimní příprava byla skvělá, s Milanem Špičákem jsme ji měli hodně atletickou, doplněnou posilováním s vlastní vahou a balančním cvičením. Musím říct, že se na motorce cítím skvěle. Řekl bych, že jsem připravený lépe než loni a rozhodně nedám nikomu nic zadarmo,“ komentuje svoji přípravu Marek Sukup.

 

Yamaha Čepelák Racing Team

Jirka Čepelák bere svoji další trenérskou kariéru zodpovědně a svým svěřencům se věnuje na 110%. „Přes zimu jsme s týmem poctivě jezdili a pokroky jsou vidět. Byl bych rád, kdyby obě holky Markéta Ehlová a Viktorie Kellerová byly letos do TOP 5, protože rychlost na to mají. V MX2 mám nového pilota – Marka Pospíšila, který jezdil krajský přebor a MMČR pojede poprvé. V MX1 stále zůstává Lukáš Blažek,“ popisuje svůj tým Jiří Čepelák.

 

Motosport Chýnov

„Na prvním závodě MMČR se pochopitelně bude chtít náš tým předvést v dobrém světle. Ve třídě MX1 sázíme především na zkušeného Michala Gregora, ve třídě Veterán budeme spoléhat na novou akvizici našeho týmu, loňského bronzového medailistu MMČR Ladislava Mikase, dále se v této kategorii představí Jan Chromý a Zdeněk Svoboda. Ve třídě Žen bude náš klub reprezentovat Daniela Krejčová, loni nejmladší účastnice této třídy Elena Kapsamer a nová posila našeho týmu Julia Schrenk – sympatická mladá Rakušanka, která má na svém závodnickém kontě například už i náročnou rallye Paříž – Dakar,“ říká manažer týmu Evžen Zadražil.