Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Jak jsou na tom týmy?

 BUKSA/ADOS KTM TEAM

Sezóna se zatím nevyvíjí podle týmových představ, protože ve všech třídách jsou jezdci a jezdkyně nuceni dotahovat bodové manka především kvůli smůle a nešťastným pádům, které je letos provází.

Martin Michek jede kromě MMČR i evropský šampionát EMX Open, kde se mu poměrně daří. Po pěti odjetých závodech je Martin průběžně na druhém místě a na lídra Petra Bartoše ztrácí šest bodů. Do konce už zbývá pouze závod v Bělorusku a naděje na evropský titul je velmi reálná.

Florent Richier měl smolný Pacov, když si při jednom z předjížděcích manévrů vykloubil koleno a druhou jízdu nedojel. Doktor naštěstí nepotvrdil vážnější zranění a Florent je již zpět v plném tréninku. Jinín má velmi rád, především díky oblíbené lavici, na které může předvádět pořádné whipy.

Zpět v sedle je konečně Martin Kohút. „Rád bych poděkoval za dosavadní podporu – panu Buksovi, Sekerkovi a  dalším lidem z týmu. Jsem velmi rád, že mohu po dlouhém výpadku pokračovat v závodění ve stejném dresu,“ říká Kohút, který se vrací po několika operacích kolene. První "testovací závod" jel ve slovenském Sverepci, kde obsadil druhé místo. „Koleno zatím drží a doufám, že objedu zbytek sezóny MMČR a MMSR,“ dodává.

Sulivan Jaulin je připraven v Jiníně zaútočit na příčku nejvyšší. Trať mu sedí a ostré souboje v MX2 ho popohánějí vpřed. Jeho týmový kolega Bence Szvoboda měl smůlu na maďarském mistrovství, když ošklivě upadl a přivodil si otřes mozku a další ošklivé pohmožděniny. Pár dní byl hospitalizován, ale už stihl i několik tréninků.

Jana Antošová a Tereza Hallová mají do Jinína trochu handicap. Ani jedna zde zatím nezávodila. Na trať se však obě velmi těší a doufají, že se ji rychle naučí. Jana Antošová nedávno trochu marodila, ale smůly si letos vybrala tolik, že doufá v obrat k lepšímu. Tereza Hallová už pojede v Jiníně celkem v klidu, protože má za sebou všechny zkoušky na vysoké škole a může se soustředit pouze na motokros.

 

michek

 

Orion-RS Petrol team

Petr Bartoš, tahoun týmu, neustále překvapuje svými výsledky. V Pacově jel famózně a dojel si pro krásné celkové třetí místo v MX1. Bartoš ale bojuje i o druhý evropský titul, a je trochu paradox, že o něj bojuje právě s Martinem Michkem. Pokud by Michek poslední závod vyhrál a Bartoš dojel za ním, mají stejný počet bodů, ale Michek má na kontě víc vítězství. Bartoš tedy musí být alespoň jednu jízdu před Michkem aby titul získal.

Jonáš Nedvěd zatím sbírá zkušenosti v seniorské třídě MX2, ale jeho výsledky jsou velmi solidní. Po dvou závodech je průběžně na šestém místě a je druhým Čechem za Martinem Krčem. „Jonáš je velmi inteligentní závodník, jeho výsledky jsou stabilní a to je velmi důležité,“ říká Petr Kovář, manažer týmu.

Jana Zdeňková je v Ženách zatím průběžně na 11. místě, ale díky tréninku pod vedením Petra Masaříka, by se podle slov Petra Kováře mohla posunout do top 10.

 

HT Group Racing Team

Milan Špičák (MX2) se připravoval na slovenském mistrovství, kde obsadil jedno třetí a jedno druhé místo. V celkovém součtu mu to dalo na druhé místo. Nejede však kompletní MMSR a tak je průběžně až šestý. V ČR se mu letos zatím nedařilo dle představ. První jízda v Pacově byla po startu dobrá, ale postupně se Špičák propadal. Druhou jízdu nedokončil a celkově se pohybuje na 10. místě.

Patrik Liška, nová posila v MX1, se v Pacově neukázal z důvodů zranění. Na tréninku si utrhl všechny vazy v rameni a má opět na dlouhou dobu stopku.

Nejvíc je tým vidět ve třídě žen. Tam naprosto vévodí Lucie Simonová. Tereza Hromková a Kristýna Vítková se skvěle předvedly druhou jízdou v Pacově, kde se velmi dlouho držely na špici. Hromková je průběžně šestá a Vítková pátá.

 

mx1

 

BV racing

Pacov se týmu rozhodně nevydařil dle představ. V MX1 se Rudolf Weschta a František Smola pár zatáček po startu srazili a Smola odešel se zlomeninou ruky. Ihned po víkendu byl 3 hodiny operován a doktoři mu ruku sešroubovali. Zlomenina předloktí je však trochu komplikovaná, protože se jedná o podélnou zlomeninu kosti. Smola bude tedy rád, když stihne závody v Horním Újezdu. Weschta z pádu naštěstí vyvázl bez zranění.

Michal Votroubek, stálice MX1, si před dvěma týdny odvezl pohár za třetí místo ze slovenského mistrovství ve Sverepci. Tam se jelo na velkém blátě a díky konzistentní jízdě si zajistil pódiové umístění.

Michal Bárta, měl v Pacově pád hned na rovince po startu. Jízdu nedokončil a to ho poslalo na průběžnou 11. pozici. Minulý víkend se zúčastnil mistrovství německa ADAC v Aichwaldu, kde obsadil 27. pozici v kategorii Masters.

Marika Mlýnková by se měla v Jiníně objevit, po tom, co v Pacově nestartovala z důvodu bolesti zad.

 

Team MAX2

Jaromír Romančík (MX1) má zatím dost nevyrovnané výsledky. Většinou se pohybuje na špici, ale buď vlastní vinnou, či s něčí pomocí se mu ještě nepovedla zajet solidní první jízda. Průběžně je třetí v pořadí a ztrácí 22 bodů na lídra. Romančík má rychlost dostatečnou, což ostatně předvedl i na ADAC v Aichwaldu, kde dojel na senzačním 11. místě za Filipem Neugebauerem. Mimo to, jede i MMČR v endurosprintu a tam figuruje na první pozici.

V MAX2 jede tento rok i Nikola Hošková, která prokázala obrovskou vůli v Pacově, kde startovala se zlomenou kůstkou v nártu. Nyní už je Nikola kompletně zahojená a může si vylepšit průběžnou 10. pozici.

 

marek sukup

 

KRTZ

Marek Sukup (MX1) má velmi dobře rozjetou sezónu. Na slovenském mistráku kraluje a v Česku stále drží červenou tabulku. Boj s Martinem Michkem však bude ještě velmi dlouhý a napínavý.

Marek na slovenském mistráku ve Sverepci okusil, jak se jezdí v pořádném blátě na čtyřistapadesátce: „Mě nikdy bláto moc nebavilo, ani mi moc nešlo. Ve Sverepci jsem na tom ale dokázal jet celkem v pohodě a úplně mi bláto přestalo vadit,“ komentuje Sukup. „Jinak jsem před Jinínem absolvoval soustředění u Tomáše Bučence a na závody se už moc těším.“

Tomáš Šimko, lídr MX2, se neustále zlepšuje. Na Slovensku se v blátě dokázal držet Sukupa a ostatním jezdcům MX2 ujel o světelný rok. V Jiníně bude záležet na startu, a pokud dobře odstartuje, bude s Jaulinem svádět rovnocenný boj.

 

Yamaha Čepelák Racing Team

Jiří Čepelák před Pacovem nevěděl, zdali pojede. Nakonec se kvůli zranění zad a dalším zdravotním problémům rozhodl, že své tělo nebude trápit a závod vynechá. Celá situace však vyústila v rozhodnutí vynechat i zbytek sezóny a předčasně tak ukončit svoji kariéru. „Na motorce jsem se svezl asi po třech týdnech a už to není ono, připadám si jako bych z toho vypadl,“ komentuje situaci Jiří Čepelák.

Nyní se naplno věnuje manažerování svého týmu. S ním tráví hodiny na tréninku a minimálně dvakrát v týdnu se snaží pomáhat s jízdní přípravou. Viktorie Kellerová je zatím na sedmém místě a její výsledky se zlepšují. Markéta Ehlová je na 16. místě díky výpadku z Kramolína.

Lukáš Blažek zástupce v MX1, jede první sezónu v seriálu a v Pacově se již dostal do top 20. Zpět na trať se vrací veterán Michal Kynčl.

 

moto

 

MoToman team

Po Pacově to vypadalo v týmu velmi špatně. Erik Hugyecz (MX2) zajel neuvěřitelnou kvalifikaci a doufalo se v dobrý výsledek. Bohužel ho potkal pád a zlomená klíční kost. Z tohoto zranění se však rychle dostal a před Jinínem odjel maďarský mistrák, kde zvítězil. „Fyzický stav ještě nebyl optimální, ale každým dnem se zlepšuje a do Jinína pojedem snad už bez bolestí,“ komentuje situaci Josef Toman, manažer týmu. Na trati uvidíme i Marka Szókeho (MX1), který si v Kramolíně zlomil loket. Mark je již v pořádku a na maďarském mistráku také zvítězil.

Kristýna Řeřichová je průběžně devátá, a pokud se jí vyvedou starty, bude mířit na ještě lepší umístění.

 

Motosport Chýnov

„Jinínská trať je jihočeská, a proto je pro nás skoro domácí. Osobně ji mám jako jednu z nejoblíbenějších,“ komentuje manažer týmu Evžen Zadražil. Tým budou reprezentovat špičkoví rakouští junioři Rene Hofer a Lukas Prammer, kteří pravidelně bojují o vavříny v MMČR Junior a několik dalších jezdců. Ve třídě Ženy se na start postaví Daniela Krejčová a Elena Kapsamer, ve Veteránech pak Adolf Straka, Jan Chromý a Zdeněk Svoboda. Ve třídách MX1 a MX2 to budou Vladislav Mužík, Jaromír Vysloužil a Jakub Suk. Otevřený je zatím start rakouských jezdců, neboť nemají v pondělí státní svátek. Někteří už přesto svou účast potvrdili.