Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Report Dalečín 2024: Bouřlivý úvod sezóny
pondělí, 06 květen 2024 07:07

Report Dalečín 2024: Bouřlivý úvod sezóny

Napsal(a) 
První závod HT Group Open mistrovství ČR v motokrosu odstartoval v neděli 5. května v Dalečíně na Vysočině. Sjela se sem česká špička a favorité potvrdili své kvality. Jezdci třídy MX1 ovšem stihli odjet pouze jednu ze dvou jízd, závod jim překazila bouřka a nesjízdná trať.  

85 ccm

Jako první se do úvodního závodu vrhli nejmladší jezdci. První rozjížďku v Dalečíně ovládl Matyáš Výleta (KRTZ Motorsport). Tomu sice nevyšel start úplně na jedničku, ovšem hned v prvním kole se prodral dopředu a na prvním místě zůstal až do cíle a měl na svoje soupeře poměrně velký náskok. Až o více než 10 vteřin později projel cílem druhý Szymon Masarczyk (Motosport Chýnov v AČR), který jezdil v závěsu za Výletou celou jízdu, ale rychlost neměl takovou jako jeho soupeř.  Třetí byl v cíli první rozjížďky těsně za Szymonem Maxim Zimmerman.

Druhá rozjížďka už nebyla „one man show“ Matyáše Výlety. Naopak, Szymon Masarczyk se nechtěl spokojit s druhým místem a ukázal, jak vypadá vítězství v jeho podání. Po startu na čele nebyl, ale hned od prvního kola se dostal dopředu a tam už zůstal. Matyáš Výleta byl druhý. Chvíli mu trvalo, než se dostal dopředu po nepovedeném startu, cílem ovšem projel už těsně za Masarczykem, předjet ho ale nedokázal, a to ho stálo vítězství. První v Dalečíně tedy celkově Masarczyk, druhý Výleta a třetí Zimmerman, který byl třetí v první i druhé jízdě.

85 ccm

Výsledky celkově:

1. Szymon Masarczyk (2–1, Motosport Chýnov v AČR)

2. Matyáš Výleta (1–2, KRTZ Motorsport)

3. Maxim Zimmerman (3–3)

4. Zdeněk Buštík (4–4, LUTCAR Team)

5. Ondřej Ludvík (6–5, KRTZ Motorsport)

foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 850

 

MX2 

Jako druzí šli na řadu jezdci třídy MX2 a na čele jejich závodu se stalo přesně to, co jsme předpovídali. První rozjížďku vyhrál Adam Dušek (HT Group Racing Team). Na začátku to tak ovšem vůbec nevypadalo. Po startu se Dušek pohyboval až někde kolem desátého místa, ale rozhodně to nevzdal a postupně stahoval náskok svých soupeřů, až se dvě kola před cílem dostal na první místo. Do té doby jezdil první Martin Venhoda (Q-RACING TEAM), toho ale společně s Duškem předjel i Tomáš Pikart (ZL N2P s. r. o.). Takže pořadí první rozjížďky bylo: Dušek, Pikart, Venhoda.  

Dušek neměl ani druhý start úplně na jedničku, tentokrát se ale do čela prokousal mnohem rychleji, už ve třetím kole jezdil jako první a pomaličku polehoučku všem ostatním odjížděl, ve výsledku měl náskok delší než 10 vteřin. Druhá rozjížďka byla hlavně ve znamení boje Pikart vs. Venhoda, ti se vzájemně předjížděli a dělali divákům závod zajímavější, nakonec z toho vyšel lépe Pikart, který byl opět druhý, třetí dojel Venhoda. Velmi dobře jezdil v Dalečíně také Petr Rathouský (Orion Racing Team). Ve druhé rozjížďce byl velmi těsně čtvrtý. V první jízdě zpočátku dokonce nějakou chvíli vedl, potom ho ovšem zastavil pád na jednom z větších skoků.  

MX2  

Výsledky celkově:  

1. Adam Dušek (1–1, HT Group Racing Team) 

2. Tomáš Pikart (2–2, ZL N2P s. r. o.) 

3. Martin Venhoda (3–3, Q-Racing Team) 

4. David Vondrák (4–4) 

5. Jaromír Steiger (6–9)  

foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 3268 2

Veterán 

Vypadá to, že ani letos nepřibyl do třídy Veterán soupeř Petrovi Bartošovi (Orion Racing Team), který v Dalečíně vyhrál obě jízdy a tím pádem se stal i celkovým vítězem třídy Veterán. Několik kol v první jízdě ale jezdil na přední pozici Michal Votroubek (LUKA Motocross Team) a přeci jen Bartoše v úvodu sezóny trochu potrápil. Nakonec dojel druhý s pár vteřinami navíc, a to v první i druhé rozjížďce. Na třetím místě byl v Dalečíně Martin Trávníček, třetí byl v obou jízdách.  

V kategorii Veterán 50+ bylo pořadí na čele v obou rozjížďkách totožné. První dojel Petr Dokoupil (KRTZ Motorsport), druhý Rostislav Hlaváček a třetí Roman Skalka. 

V Dalečíně chyběl na startu Martin Žerava (KRTZ Motorsport), který si na bikrosovém tréninku zlomil obě ruce. 

Veterán  

Výsledky celkově:   

1. Petr Bartoš (1–1, Orion Racing Team)  

2. Michal Votroubek (2–2, LUKA Motocross Team)  

3. Martin Trávníček (3–3)  

4. Tomáš Kaňkovský (4–4) 

5. Eduard Těšínský (6–5, Motosport Chýnov v AČR) 

Veterán 50+  

Výsledky celkově: 

1. Petr Dokoupil (1–1, KRTZ Motorsport)  

2. Rostislav Hlaváček (2–2)  

3. Roman Skalka (3–3) 

4. Zdeněk Svoboda (4–4, Motosport Chýnov v AČR) 

5. Petr Játi (5–6) 

foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 246

MX1 

Protože v průběhu druhé finálové jízdy třídy Veterán dorazila do Dalečína kromě diváků také bouřka a spustil se obrovský liják, byli organizátoři závodů nuceni druhou jízdu třídy MX1 z důvodu nesjízdné trati zrušit. První jízda se ovšem stihla ještě za sucha, a tak bylo možné spočítat výsledky aspoň z ní. První po startu jezdil Jakub Terešák (HT Group Racing Team), loňský mistr republiky. Na chvilku před sebe ovšem pustil na první místo Pavla Dvořáčka. Nenechal ho tam ale ohřát dlouho a zatímco se Dvořáček postupně propadl na šesté místo, Terešák si naopak vytvářel na čele docela slušný náskok, a to konkrétně na druhého Maxe Nagla (Haas Racing Team). To je skvělý výsledek, protože Nagl zatím v rámci mistrovství České republiky nedal našim jezdcům nikdy sebemenší šanci. V Dalečíně měl očividné problémy s motocyklem, což později potvrdil i jeho tým. Vítězství si tedy odváží Terešák, Nagl dojel druhý.  Třetí skončil jeden z adeptů na přední příčky Šimon Jošt (KRTZ Motorsport). Nepopulární čtvrté místo si v Dalečíně vyjezdil Pavol Repčák (Orion Racing Team) a páté Martin Krč (HT Group Racing Team), který pro letošek přestoupil z MX2 zpět do MX1. 

MX1  

Výsledky celkově: 

1. Jakub Terešák (HT Group Racing Team) 

2. Max Nagl (Haas Racing Team) 

3. Šimon Jošt (KRTZ Motorsport) 

4. Pavol Repčák (Orion Racing Team) 

5. Martin Krč (HT Group Racing Team) 

foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 2821

Kompletní výsledkový servis z Dalečína najdete ZDE.

Sledujte nás na Instragramu nebo na Facebooku.

 

Autor: Dominika Kvapilová

Foto: Radek Lavička

foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 716foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 756foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 1254foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 2492foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 2589foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 2741foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 3144foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 3285foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 3868foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 1863foto radeklavicka mx mcr dalecin 2024 4220


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs1/ceskymotokroscz/home/www/templates/rt_fresco_responsive/html/com_k2/default/item.php on line 250
Číst 554 krát Naposledy změněno pondělí, 13 květen 2024 21:54