Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Novinky pro sezonu 2021
csenfrdeit
úterý, 17 listopad 2020 12:32

Novinky pro sezonu 2021

Napsal(a) 
Přesun tříd mezi seriály a další

Nejdříve tisková zpráva Komise motokrosu a pak ještě pár info.

 

Zasedání motokrosové komise AČR, 11.11.2020

Ve středu 11.11.2020 zasedla pomocí videokonference Motokrosová komise Autoklubu ČR spolu s promotérem MM ČR senior.

V úvodu komise zhodnotila sezonu 2020. Ta se navzdory okolnostem uskutečnila takřka v kompletním rozsahu. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom uspořádat v budově Autoklubu ČR vyhlášení mistrů ve smyslu loňského vyhlášení MM ČR junior a senior, ale i s disciplínami supermoto, side a quad.

Pro rok 2021 pokračuje sedmidílný seriál Mezinárodního mistrovství České republiky jednotlivců a jednoho závodu družstev se stávajícím promotérem a třídami MX1, MX2, Veterán a nově 85ccm.

Jezdci kategorie 85ccm pak budou mít svůj šampionát kombinovaný - část závodů pojedou v rámci Mezinárodního mistrovství ČR a část v rámci Mezinárodního mistrovství ČR juniorů s tím, že do celkového hodnocení se jim budou započítávat všechny závody, celkem tedy 13 závodů.

Kategorie Žen pojede od roku 2021 společně s MMČR juniorů. Zároveň bude třída Žen vloženou třídou do MM ČR družstev. I tento závod se bude započítávat do celkových výsledků seriálu.

Pro následující rok přidáváme možnost účastnit se na motocyklu 250ccm 2T v rámci kategorie MX2 (pro juniorský i pro seniorský šampionát).

Přesná specifikace všech změn bude uvedena v ročence Motocyklového Sportu AČR a příslušných řádech, které budou publikovány v následujících týdnech.

Komise by i touto cestou chtěla poděkovat všem jezdcům, pořadatelům, partnerům i příznivcům za podporu.

 

 

Tedy shrnutí pro velký mistrák:

Plánováno 7 závodů jednotlivců a 1 závod družstev.

Začátek koncem května s ohledem na vývoj pandemie.

Termínově se budeme snažit vyhnout podnikům ME pro 85ccm a dále MS v Lokti.

Pojedou se třídy MX1, MX2, 85ccm a Veteráni. Při družstvech pojedou Ženy, se započtením výsledků do seriálu.

250ccm 2T v MX2 tak jak bylo.

I ve 2021 se bude nutno přihlašovat online. Bylo jednáno s Autoklubem ČR o možnosti přihlašování se pomocí licenčního systému a realizování i plateb za závody přes tento systém. Bohužel jednání se zatím nikam neposunují a tedy nepředpokládáme, že by toto bylo realizováno v příštím roce.

Vklad na závod pro MX1, MX2 a Veterán bude 1300,- včetně pojištění. Vklad pro 85ccm bude 1000,- Kč. (Jedná se o každoroční zvýšení vkladů o 100,- na všech seriálech, včetně SMS.)

Výše odměn bude minimálně na úrovni sezony 2020. Jedná se o zvýšení či vypsání cílových odměn. Odměny pro 85ccm budou dle odměn na MM ČR junior.

Vyhlášení 2020 bude jako loni v Brně, ale na AČR. Termín bude stanoven až pandemie (vláda ČR) dovolí.

 

Novým předsedou Komise motokrosu od Valné hromady AČR bude Jiří Šitina.

Číst 2223 krát